Tamron wprowadza nowy, kompaktowy i wszechstronny teleobiektyw zmiennoogniskowy z mocowaniem Sony E-mount, 50-300mm F/4.5-6.3 Di III VC VXD.

Nowy obiektyw, zaczynający się od wszechstronnego 50 mm, jest odpowiedzią na opinie użytkowników dotyczące ograniczonego kąta widzenia obiektywów zmiennoogniskowych 70-300 mm i rozszerza kreatywne możliwości.

Mimo, że jego tele to aż 300 mm na końcu teleobiektywu, nowy 50-300 mm charakteryzuje się niezwykle kompaktowymi rozmiarami o długości zaledwie 150 mm i wiodącą w swojej klasie niewielką wagą 665 g.

Konstrukcja optyczna składa się z 19 elementów w 14 grupach, w tym elementów XLD i LD, które minimalizują aberracje chromatyczne i zapewniają wysoką jakość obrazu w całym zakresie zoomu. Powłoka BBAR-G2 redukuje efekt zjawy i flary, zwiększając przejrzystość nawet w warunkach podświetlenia.

Tamron 50-300mm f/4.5-6.3 Di III VC VXD

Tamron 50-300mm f/4.5-6.3 Di III VC VXD

Nowy obiektyw jest wyposażony w popularny mechanizm ustawiania ostrości Tamron VXD z silnikiem liniowym, który zapewnia szybki, precyzyjny i cichy autofokus, idealny zarówno do zdjęć, jak i filmów oraz sprawia, że idealnie nadaje się do funkcji aparatu, takich jak Fast Hybrid AF i Eye AF.

Przy ogniskowej 50 mm obiektyw osiąga minimalną odległość od obiektu wynoszącą 0,22 m i maksymalny współczynnik powiększenia 1:2, idealny do fotografowania z bliska w trybie pół makro. System VC (Vibration Compensation) zapewnia stabilne i ostre obrazy poprzez redukcję drgań aparatu.

Nowy obiektyw ma tę samą kompaktową i jednolitą obudowę, co poprzednie obiektywy Tamron z mocowaniem Sony E-mount i ma rozmiar filtra 67 mm, a jego odporna na wilgoć konstrukcja i powłoka fluorowa zapewniają niezawodność w warunkach zewnętrznych. Obiektyw posiada również złącze dla dedykowanego oprogramowania Tamron Lens Utility, które umożliwia dostosowanie i aktualizację oprogramowania układowego, zwiększając funkcjonalność.

Specyfikacja nowego obiektywu:

  • Wszechstronna ogniskowa
  • Lekki i kompaktowy
  • Przycisk ustawiania ostrości
  • Mechanizm blokady zoomu
  • Rozmiar filtra 67 mm
  • Funkcje można aktualizować za pomocą Tamron Lens Utility.
Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *