Fujifilm GFX100 II Firmware 2.20

Fujifilm wprowadziło aktualizację oprogramowania sprzętowego dla GFX100 II do wersji 2.20 z wersji 2.10 obejmuje następujące kwestie:

Poprawiono działanie pierścienia ostrości w przypadku korzystania z następujących obiektywów.

1) Odpowiedni obiektyw (*1)

  • GF55mmF1.7 R WR

2)Ulepszone elementy (*2)

  • Zmniejszono wibracje obiektywu przy powiększaniu za pomocą „Pierścienia ostrości”.
  • Poprawiono śledzenie ostrości podczas korzystania z pierścienia ostrości.
  • Kąt obrotu pierścienia ostrości został zoptymalizowany pod kątem nagrywania filmów.

*1: Do włączenia powyższych ulepszeń wymagana jest aktualizacja oprogramowania sprzętowego obiektywu. Przed aktualizacją oprogramowania sprzętowego obiektywu należy zaktualizować oprogramowanie sprzętowe aparatu do najnowszej wersji.

Aktualizacja firmware’u obiektywu GF55mmF1.7 R WR

*2:„FOCUS RING OPERATION” musi być ustawiony na „LINEAR”, aby włączyć te ulepszenia. Należy pamiętać, że ulepszenia te nie zostaną włączone po wybraniu opcji „NONLINEAR”.

Przebieg operacji w celu ustawienia opcji „FOCUS RING OPERATION”: MENU USTAWIEŃ > USTAWIENIA PRZYCISKÓW/WYBORU > OBSŁUGA PIERŚCIENIA OSTROŚCI

  • Usunięto błąd oprogramowania sprzętowego, który powodował, że w zależności od obiektu na obrazie czasami pojawiał się niewielki szum, gdy obrazy RAW były przetwarzane przez oprogramowanie do przetwarzania obrazu w celu podkreślenia poprawek związanych z jakością obrazu.
  • Naprawiono błąd oprogramowania sprzętowego, który powodował fałszywe zabarwienie krawędzi tekstu w rzadkich przypadkach podczas fotografowania drobnego tekstu, takiego jak wykres tekstowy, i powiększania tego tekstu w celu wyświetlenia.

Oprogramowanie systemowe do pobrania tutaj: Fujifilm GFX100 II Firmware 2.20

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *