Nikon wprowadza do sprzedaży nowy obiektyw zmiennoogniskowy z serii Z – NIKKOR Z 28-400mm f/4-8 VR. Dzięki kompaktowym wymiarom, małej masie i aż 14,2-krotności zooma jest on niezwykle uniwersalny i wygodny do w codziennym użytkowaniu z korpusem Nikon Z.
Obiektyw sprawdzi się różnorodnych warunkach, zależnych od inspiracji: od rozległych krajobrazów, poprzez klimatyczną fotografię uliczną, zdjęcia akcji z daleka, po makrofotografię przyrodniczą.
Nikon Nikkor Z 28-400 mm f/4-8 VR
Dzięki kompaktowym wymiarom i masie zaledwie 725 g obiektyw zmieści się każdej torby – pomimo potężnego, 14,2-krotnego zooma. Bez trudu można zabrać go też na bagnecie Nikona Z podczas spaceru.
Nowy obiektyw ma niezwykle wszechstronny zakres ogniskowych, od minimalnej 28 mm przy ustawieniu szerokokątnym aż po maksymalną 400 mm.
Zapewnia niesamowite możliwości fotografowania nawet przy słabym oświetleniu lub w ruchu. Wpływa na to optyczna redukcja drgań o skuteczności 5,0 stopni, której efektywność wzrasta do 5,5 stopnia po zamocowaniu obiektywu na aparacie Nikon Z o synchronicznym VR12.
Ponadto obiektyw wyposażony jest w szybki i cichy silnik krokowy pozwalający błyskawicznie ustawiać ostrość nawet na szybko poruszające się obiekty.
NIKKOR Z 28-400mm f/4-8 VR świetnie sprawdza się nie tylko przy fotografowaniu szerokich kadrów i odległych obiektów. Minimalna odległość zdjęciowa wynosząca zaledwie 0,2 m (przy ogniskowej 28 mm) lub 1,2 m (przy ogniskowej 400 mm)3 umożliwia wykonywanie znakomitych zbliżeń.
Maksymalna skala odwzorowania wynosi 0,35x, co pozwala kadrować ujęcia z bogatymi szczegółami nawet małych obiektów, uzyskując niemal połowę ich rzeczywistego rozmiaru.
Obiektyw ten nie jest też wrażliwy na pogodę: dzięki niezawodnemu uszczelnieniu wokół mocowania i wszystkich ruchomych części pozwala wykorzystać każdą podróż, każdy spacer i każde warunki oświetleniowe.
Nowy NIKKOR Z 28-400mm f/4-8 VR jest najlżejszym spośród obiektywów z serii NIKKOR Z, które mają ogniskową 400 mm. Jest łatwiejszy w obsłudze niż superteleobiektyw stałoogniskowy. To idealne rozwiązanie dla osób, które chcą nosić przy sobie tylko jeden obiektyw na każdą okazję do zrobienia zdjęcia, zarówno z bliska, jak i z daleka. – mówi Zurab Kiknadze, Product Manager Nikon Europe.
Nikon Nikkor Z 28-400 mm f/4-8 VR
NIKKOR Z 28-400mm f/4-8 VR – najważniejsze cechy
- Mniej do noszenia, więcej do zobaczenia. Imponujący 14,2-krotny zoom: niezwykle wszechstronny zakres ogniskowych, od minimalnej 28 mm przy ustawieniu szerokokątnym aż po maksymalną 400 mm, zapewnia niesamowite możliwości.
- Lekki i wyważony: ważący zaledwie 725 g obiektyw o zakresie kątów widzenia od szerokiego do supertele jest niezwykle łatwy w obsłudze. Panoramowanie i rejestrowanie obiektów przebiega płynnie, nawet po wysunięciu do 400 mm.
- VR o skuteczności nawet 5,5 stopnia: wbudowana optyczna redukcja drgań o skuteczności 5,0 stopni kompensuje drgania, umożliwiając wykonywanie ostrych zdjęć nawet przy słabym oświetleniu. Gdy obiektyw jest zamocowany na aparacie Nikon Z z synchronicznym VR, skuteczność kompensacji wzrasta do 5,5 stopnia.
- Wspaniałe zbliżenia: minimalna odległość zdjęciowa to zaledwie 0,2 m od obiektów przy minimalnej ogniskowej i 1,2 m przy ogniskowej 400 mm. Maksymalna skala odwzorowania wynosząca 0,35x umożliwia wykonywanie niesamowitych zbliżeń.
- Niezawodny autofokus: szybki i cichy silnik krokowy firmy Nikon pozwala użytkownikom szybko ustawić ostrość i zapewnia niemal bezgłośną pracę.
- Renomowana ergonomia marki Nikon: cichy pierścień sterujący można dostosować, a przełącznik blokady zoomu zapobiega przypadkowemu wysunięciu obiektywu.
- Uszczelniony i gotowy do podróży: niezawodne uszczelnienie mocowania i wszystkich ruchomych elementów zapobiega wnikaniu kurzu i wilgoci do tubusu obiektywu.
- Kwadratowa osłona przeciwsłoneczna: dołączona osłona przeciwsłoneczna ma przyciągający wzrok kwadratowy kształt. Można ją odwrócić, aby zaoszczędzić miejsce podczas przechowywania obiektywu, a także fotografować, gdy jest odwrócona.
1) VR o skuteczności 5,0 stopni: pomiar przeprowadzono zgodnie ze standardami stowarzyszenia Camera & Imaging Products Association przy funkcji VR pracującej w trybie „NORMALNYM” i ustawionej najdłuższej ogniskowej.
2) Synchroniczny VR o skuteczności 5,5 stopnia: pomiar przeprowadzono zgodnie ze standardami stowarzyszenia Camera & Imaging Products Association przy funkcji VR pracującej w trybie „NORMALNYM”. Dostępne po podłączeniu do pełnoklatkowego (formatu FX) aparatu bezlusterkowego z wymienną optyką współpracującego z synchronicznym VR.
3) Podczas fotografowania szerokokątnych zbliżeń przy minimalnej odległości zdjęciowej i założonej osłonie przeciwsłonecznej odległość robocza wynosi (około) 18,8 mm od obiektu.
Publikacja sponsorowana