Leica Camera AG prezentuje aplikację Leica LUX, profesjonalną aplikację do obsługi aparatów fotograficznych, która przenosi kultowy wygląd Leica Look na iPhone’a.

Leica LUX umożliwia użytkownikom iPhone’ów zanurzenie się w świecie fotografii i obiektywów Leica i stworzenie Leica Looks z ich niepowtarzalną estetyką fotograficzną po raz pierwszy za pomocą iPhone’a.

Aplikacja jest skierowana zarówno do doświadczonych, jak i początkujących fotografów, którzy mogą tworzyć zarówno spontaniczne ujęcia, jak i zdjęcia artystyczne.

Wygląd obiektywu Leica

Dzięki Leica LUX użytkownicy mogą eksperymentować ze znanymi obiektywami Leica bez konieczności fizycznego brania aparatu do ręki. W „trybie przysłony” fotografowie iPhone’a mogą robić zdjęcia z charakterystycznymi sygnaturami szeregu klasycznych obiektywów Leica, w tym Summilux-M 28 mm f/1.4 ASPH i Noctilux-M 50 mm f/1.2 ASPH.

Dzięki zastrzeżonemu silnikowi przetwarzania obrazu Leica, który opiera się na uczeniu maszynowym i fotografii wspomaganej komputerowo, te symulacje obiektywów odtwarzają niepowtarzalny wygląd, z którego słyną te obiektywy, w tym oczywiście charakterystyczny efekt bokeh.

Oznacza to, że iPhone może również naśladować zdjęcia o wyjątkowej estetyce legendarnych obiektywów Leica M.

Świat Leica Looks

Leica LUX wykorzystuje naukę o kolorach Leica, aby zaoferować wybór gradacji kolorów i ustawień wstępnych filmów, które naśladują te z aparatów Leica. Obejmują one takie opcje jak Leica Classic, Leica Contemporary i Leica Black-and White. Podczas korzystania z Leica Standard Look, autorskie przetwarzanie obrazu w Leica LUX wyświetla kolory i kontrast inaczej i bardziej naturalnie niż natywna aplikacja aparatu iPhone.

Dzięki Leica LUX aparat iPhone’a staje się kluczem do świata potężnej ekspresji artystycznej, bogatych tekstur i imponujących niuansów. Każda funkcja Leica Look została opracowana w celu nadania uchwyconemu obrazowi głębi i charakteru.

Leica LUX posiada potężny i intuicyjny w obsłudze tryb automatyczny, a także oferuje fotografom swobodę twórczą poprzez ręczną kontrolę ważnych parametrów, takich jak kompensacja ekspozycji czy czas otwarcia migawki.

Oznacza to, że każdy aspekt zdjęcia może być skomponowany tak, aby odzwierciedlał osobiste preferencje fotografa. Niezależnie od tego, czy korzysta z niego doświadczony profesjonalista, czy entuzjastyczny amator, Leica LUX jest narzędziem, które umożliwia wszystkim fotografom robienie profesjonalnych zdjęć, a jednocześnie maksymalizuje ich swobodę twórczą.

Unikalna cecha: aplikacja jest regularnie aktualizowana o nowe profile obiektywów Leica oraz funkcje Leica Looks.

Leica Camera AG przejmuje Fjorden Electra AS

1 grudnia 2023 r. Leica Camera AG przejęła norweską firmę Fjorden Electra AS w ramach rozwoju Leica LUX. Strategiczne przejęcie miało miejsce w ramach rozwoju nowych obszarów biznesowych w segmencie Mobile Business.

Modele biznesowe obu firm idealnie się uzupełniają: Fjorden Electra AS wnosi rozległe know-how w zakresie rozwoju aplikacji i akcesoriów do smartfonów, podczas gdy zespół programistów Leica Camera AG Mobile Imaging wnosi swoje doświadczenie w obszarach przetwarzania obrazu i jakości obrazowania.

Marius Eschweiler, Vice President Business Unit Mobile, Leica Camera AG: „Wraz z przejęciem Fjorden, systematycznie realizujemy naszą strategię rozwoju i umacniamy naszą pozycję w segmencie fotografii smartfonowej. W przyszłości klienci skorzystają z połączonej wiedzy dwóch liderów innowacji, którzy połączyli swoje podstawowe kompetencje, aby otworzyć nowe kreatywne możliwości w fotografii smartfonowej”.

Dr Victor Henning, założyciel i dyrektor generalny Fjorden Electra AS, dodaje: „Naszą wizją było wniesienie więcej radości i profesjonalizmu do fotografii wykonywanej telefonami komórkowymi. Kultowe aparaty Leica były wzorem do naśladowania w naszych procesach rozwojowych, jeśli chodzi o funkcjonalność, design i haptykę. Jako wieloletni fani Leica, nasz zespół jest chętny do dalszego rozwijania tej wizji jako część Leica i jednoczesnego korzystania z doskonałości technicznej i optycznej firmy”.

Ceny i dostępność

Leica LUX będzie oferowana jako tak zwany model „Freemium”: darmowa wersja Leica LUX obejmuje dostęp do trybu automatycznego fotografowania i trybu przysłony, w tym emulację Leica Summilux-M 28 mm f/1.4 ASPH. i pięć Leica Looks.

Leica LUX Pro (od 7,99 euro miesięcznie) umożliwia dodatkowo dostęp do ręcznej kontroli ekspozycji, ostrości i balansu bieli oraz pełnej – i stale rosnącej – aktualnej oferty 11 obiektywów Leica Looks i pięciu obiektywów Leica.

Zakres funkcji, w tym dostęp do ekskluzywnych treści i wydarzeń Leica oraz szereg innych funkcji, jest stale rozszerzany.

Publikacja sponsorowana

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *