CEO Sigmy wyraża zainteresowanie średnim formatem

W rozmowie z Petapixel, dyrektor generalny Sigmy, Kazuto Yamaki, wyraził osobiste zainteresowanie poszerzeniem wsparcia dla aparatów średnioformatowych przy użyciu obiektywów jego firmy.

Mimo że Sigma dotychczas koncentrowała się na rozwijaniu linii obiektywów dla pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych, Yamaki zauważa rosnącą popularność aparatów średnioformatowych oraz potencjał, jaki niesie ze sobą możliwość wkroczenia na ten rynek dla zewnętrznych producentów obiektywów.

Chociaż obecnie nie ujawniono oficjalnych planów dotyczących wsparcia dla aparatów średnioformatowych, Yamaki wyraził, że jest to jego osobista nadzieja. Podkreślił jednocześnie konieczność precyzyjnej oceny rynku i popytu, aby podejść do tego obszaru z pełnym zrozumieniem.

Oto cytaty z artykułu:

Osobiście jestem bardzo zainteresowany wspieraniem średniego formatu. Ponownie, to mały rynek, ale jestem nim zainteresowany.
[…]

W tej chwili nie mamy takiego planu, ale jeśli Sigma chce być mistrzem optyki, myślę, że musimy wspierać średni format. Ale to tylko osobista nadzieja. Muszę jednak uważnie przyjrzeć się rynkowi i popytowi

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *