Canon wprowadza pierwszy obiektyw hybrydowy, zbudowany specjalnie z myślą o fotografii oraz produkcji video. Zapowiedź najnowszego obiektywu Canon 35mm f/1.4L VCM.

Firma Canon zaprezentowała obiektyw stałoogniskowy 35 mm f/1.4L VCM, który został zaprojektowany z myślą o produkcji wideo i robieniu zdjęć. Canon twierdzi, że jest to pierwszy z serii nowych obiektywów stałoogniskowych, które mają być atrakcyjne dla obu typów twórców treści.

Obiektyw składa się z 14 elementów podzielonych na 11 grup, w tym dwóch szklanych elementów o bardzo niskiej dyspersji i dwóch asferycznych elementów optycznych.

Posiada również trzy powłoki: ASC (Air Sphere Coating), SSC (Super Spectra Coating) oraz powłokę fluorową.

Rozmiar przedniego filtra wynosi 67mm, a zakres przysłony wynosi od f/1,4 do f/16.

Ten obiektyw jest początkiem nowej serii obiektywów hybrydowych, a dzięki stałej ogniskowej wypełnia lukę, ponieważ w serii L nie ma obiektywu o stałej ogniskowej szerszej niż 50 mm – aż do teraz” – mówi Canon.

Firma dodaje, że 35mm f/1.4L VCM jest idealny do fotografowania przy słabym oświetleniu i posiada zewnętrzny pierścień ręcznej przysłony (lub przysłony, dla operatorów filmowych).

Obiektyw 35 mm f/1.4L VCM wykorzystuje połączenie ultradźwiękowego silnika Canon Nano USM i silnika VCM (Voice Coil Motor).

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *