GoPro Hero 12 Black czy Insta360 Ace Pro – co wybrać?

Zastanawialiście się jaką kamerę sportową kupić? Czy nowe GoPro Hero 12 Black czy może Insta360 Ace Pro? Zobaczcie porównanie dwóch najlepszych, a zarazem najciekawszych kamer sportowych na rynku.

Kamera sportowa czy dla Vlogera?

Nowoczesne kamerki sportowe, to świetny wybór dla vlogerów i youtuberów oraz podróżników. Już dawno kamery akcji stały się bardzo wszechstronne a ich jakość z roku na rok, pozwala na szersze bardziej profesjonalne zastosowania.

Jeśli szukasz taniej, solidnej i wszechstronnej kamerki to GoPro Hero 12 Black lub Insta360 Ace Pro może być świetnym wyborem. W torbie zajmują mało miejsca, można je doposażyć w ciekawe akcesoria dla vlogerów (dodatkowe mikrofony, oświetlenie, casy ochronne) a przy tym cały pakiet zmieści się w każdym plecaku czy torbie podróżnej.

Silne strony GoPro Hero 12 Black

 • Dłuższe działanie na baterii
 • Wymienny przedni obiektyw
 • Jakość nagrywania w 5.4K (vs 4K)
 • 10Bitowy kolor (vs. 8bit)

Silne strony Insta360 Ace Pro

 • Większa matryca
 • Szybszy procesor
 • Wbudowane AI dla stabilizacji i jakości obrazu
 • Lepsza jakość nagrywanego materiału (8K zmniejszane do 4K)
 • Lepsza stabilizacja obrazu w słabym oświetleniu
 • Mniejsze szumy własne
 • Odchylany wyświetlacz

Nowoczesność vs klasyka

GoPro Hero 12 jest starszą kamerą, a nowa Insta 360 ACE PRO to nowość na rynku. Oczywiście można było się spodziewać, że nowsza konstrukcja będzie lepsza. Nic więc dziwnego, że cena GoPro jest niemal o 500zł niższa od konkurenta.

Jednak niższa cena, oznacza też gorszą jakość nagrywania, szczególnie w gorszym oświetleniu oraz niższe szczegóły samego obrazu. Warto dopłacić do nowej kamery, by otrzymać dostęp do znacznie wydajniejszej konstrukcji oraz wygodniejszej dla użytkownika.

Porównanie obu kamer:

Którą kamerę sportową wybrać?

Którą kamerkę sportową wybrać – Insta360 Ace Pro czy GoPro Hero 12 Black? Wszystko zależy od naszych potrzeb oraz preferencji. Widać, że nowa Insta360 jest znacznie nowocześniejszą kamerą. Szczególnie duże wrażenie robi wbudowane AI, większa matryca oraz lepsze działanie w słabym oświetleniu. Nie możemy również zapomnieć o większej matrycy oraz odchylanemu wyświetlaczowi.

Gdy jednak potrzebujemy kamerkę do ekstremalnych wyzwań, GoPro ma przewagę, posiadając wymienne szkło obiektywu. Dodatkowo mamy mniejszą szansę na uszkodzenie (urwanie) ekranu, który w GoPro Hero 12 Black nie jest uchylny. Poświęcamy tu jakość obrazu oraz gorsze szczegóły, na rzecz bardziej klasycznego sprawdzonego rozwiązania.

Wybór jest naprawdę ciężki, gdybyśmy mieli wybierać sami zdecydowali byśmy się na zakup Insta360 Ace Pro. Widać, że GoPro musi mocno gonić konkurencję, by dotrzymać kroku. Może w kolejnej odsłonie otrzymamy większą matrycę, lepszą jakość obrazu oraz lepsze działanie w słabym świetle.

Insta360 Ace Pro

Insta360 Ace Pro – bardziej uniwersalna kamera, z nowoczesnymi rozwiązaniami.

GoPro Hero 12 Black

GoPro Hero 12 Black – klasyka gatunku, jednak z tyłu za konkurencją.

Podziel się swoją opinią

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *