Verbatim MDISC – bezpieczna archiwizacja zdjęć na lata

Jak przechowywać nasze cenne zdjęcia by zabezpieczyć je na nadchodzące lata? Dobrym pomysłem, może być wykorzystanie technologi Blue-Ray i płyt marki Verbatim. Czyli archiwum zdjęć zawsze bezpieczne.

Przechowywanie zdjęć – backup dla fotografa

Większość osób przechowuje swoje dane na dyskach SSD lub HDD. Jest to wygodny sposób przechowywania zdjęć, chodź same dyski są narażone na uszkodzenia mechaniczne. Ich niepowtarzalną zaletą jest szybkość nagrywania, możliwość edycji danych oraz podłączenia przez USB z komputerem, tabletem lub telefonem.

Niestety dyski SSD i HDD nie nadają się do archiwizacji na długie lata. Są one narażone na różnego typu uszkodzenia mechaniczne i awarie. Oczywiście zawsze, możemy sięgnąć po produkt starej daty czyli dysk Blue-Ray.

Nagrywarka Verbatim Blu-ray Slimline MDISC

Przykładowa nagrywarka pod dyski BD-R.

Dysk taki pozwoli nam przechowywać nasze zdjęcia przez okres całego naszego życia. Jednocześnie możemy stworzyć wiele kopii takiego dysku by nasze zdjęcia były rozproszone po różnych lokalizacjach. Jak często wracasz do starych zdjęć? Raz na jakiś czas? Wygodny dostęp do dysków o pojemności 25GB dla dysków BD-R lub 100GB dla dysków BDXL – to wyśmienite zabezpieczenie naszych zdjęć.

Do nagrywania płyt MDISC będziemy potrzebowali oczywiście napędu optycznego. Można zainwestować w zewnętrzny napęd np. Verbatim Ultra HD 4K External Slimline Blu-Ray Writer.

25GB danych na jednym dysku MDISC

5GB dla dysków BD-R lub 100GB dla dysków BDXL

Jakość dysków Blue-Ray

Wykonane przez firmę Millenniata testy na podstawie normy branżowej ISO/IEC 10995 wykazały, że średni czas eksploatacji dysku MDISC DVD to 1332 lata. Po 667 latach jedynie 5% dysków powinno wykazywać jakiekolwiek straty danych. Oznacza to, że, używając tych dysków, można oczekiwać trwałości rzędu setek lat.

Jak widać po testach płyty są niemal wieczne. To idealne rozwiązanie dla każdego fotografa poszukującego alternatywnego sposobu przechowywania swoich danych. Bo każde archiwum fotograficzne powinno być zabezpieczone w maksymalnym stopniu.

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *