Wiktor jest świetnym fotografem komercyjnym, często wybieranym do kampanii reklamowych. Publikował w wielu czasopismach fotograficznych, lifestylowych i modowych. Odniósł sukces, ma swój niepowtarzalny styl.

Swoje prace prezentował na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Doceniono go także w konkursach fotograficznych. Fotograf spełniony, ale nadal poszukujący. Artysta…. Z takim gościem zapowiada się ciekawa rozmowa. Nie tylko o jego twórczości i pracy zawodowej ale także o filozofii życia, pomysłach i planach oraz o kondycji dzisiejszej fotografii i jej przyszłości w czasach AI.

Wiktor Franko Od parunastu lat zajmuje się fotografią zarówno artystyczną jak i komercyjną. Autor wielu publikacji oraz wystaw. Jego prace ukazały się w czasopismach fotograficznych, modowych i lifestylowych zarówno polskich jak i światowych takich jak: Label Magazine, Foto, włoskim Fashion World Magazine, angielskim Oppa Magazine, francuskim Cleptafire, islandzkim Reykjavik Boulevard Magazine, amerykańskim Papercut Magazine oraz chińskim Prime Magazine. Współpracował także z magazynami Charaktery oraz Art and Business, dla których wykonał wiele sesji okładkowych i edytorialowych.

Autor wystaw zbiorowych i indywidualnych (miedzy innymi w Londynie, Paryżu, Berlinie, Warszawie). Jego zdjęcia były doceniane na rożnych konkursach fotograficznych m.in. dwukrotnie Grand Prix w Viva Photo Awards.

Od 2018 ambasador marki Fujifilm. Wykonuje dla nich projekty fotograficzne aparatami Fuji, prowadzi warsztaty fotograficzne, na których uczy fotografii portretowej i tworzenia historii fotograficznych. Aktualnie zawodowo pracuje przy zdjęciach dla muzyków, fotografując okładki płyt oraz sesje promocyjne. Współpracuję z czołowymi wytwórniami muzycznymi.

W 2018 Franko wydał swoja pierwszą książkę (album) – Vol.1, zawierającą przekrojowe prace z ostatnich dziesięciu lat fotografowania. Książka została wydana przez Fundację DIFA. Aktualnie odbywają się prace nad kolejna publikacją. Jego fotografia to zarówno klasyczne czarno-białe portrety, lifestylowe serie zdjęć, jak i surrealistyczne konceptualne prace.

Jest miłośnikiem klasycznych technik fotograficznych – fotografuje zarówno polaroidem, oraz różnego typu aparatami analogowymi. Najważniejsze dla niego w fotografii są: atmosfera, specyficzny nastrój, zaskoczenie, dowcip oraz szczerość. W swoich pracach lubi wprowadzać element który nie pasuje do przedstawionej rzeczywistości, dzięki któremu ta rzeczywistość zmienia się w bardziej surrealistyczną. Na stałe mieszka i pracuje w Warszawie.

Materiał Fotoforma LIVE, sprawdź stronę sklepu: https://fotoforma.pl

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *