Na rynek wchodzi nowa lampa plenerowa Neewer Q4 o mocy 400Ws współpracująca z nadajnikami 2.4G oraz posiadająca tryb TTL. To bezpośredni konkurent Godox AD400, tylko w dużo niższej cenie.

To najnowsza lampa w ofercie tego producenta oczywiście kompatybilna z mocowaniem typu Bowens. To bardzo ciekawa alternatywa dla innych lamp w tym segmencie mocy. Jest to jedna z najtańszych lamp o mocy 400Ws dostępna na rynku.

Jedynym minusem jest brak oficjalnego dystrybutora w Polsce, a co za tym idzie trudniejszy dostęp do serwisu (odsyłka do Chin?). Dla wielu brak serwisu i dystrybutora może być dużą przeszkodą do zakupu sprzętu. Nie każdy fotograf zaryzykuje zakup lampy, której w najgorszym wypadku nie uda się naprawić.

Opis Neewer Q4

Lampa błyskowa Q4 400Ws ma kompaktowy kształt prostokąta z zaokrąglonymi narożnikami o wymiarach 18,5×15,4×21,2cm oraz waży 2,24 kg. Dzięki czaszy GN72 z wysokowydajnym odbłyśnikiem (brak w zestawie), lampie modelującej LED 30W/5600K/CRI95+. Wygodny górny uchwyt, spełnia różne potrzeby użytkowników fotografujących w plenerze

Tryby błysku TTL/Manual/Multi – Kompatybilna z automatycznymi systemami błysku Canon E-TTL II, Nikon i-TTL i Sony TTL, Q4 posiada trzy tryby błysku: TTL, manualny i Multi (stroboskopowy). W pełni obsługuje kompensację ekspozycji lampy błyskowej; szybką synchronizację 1/8000 s; tryb manualny pozwala użytkownikowi wybrać moc, światło modelujące, synchronizację z pierwszą/sekundową kurtyną itp. Multi kontroluje szybkość stroboskopową do 100 razy (199 Hz). Obsługa trybów S1, S2 oraz niestandardowych ustawień C.Fn. Obsługa aktualizacji oprogramowania sprzętowego przez USB typu C

Bateria litowa 21,6 V/2800 mAh – Zwiększona pojemność baterii zapewnia 400 błysków z pełną mocą, czas recyklingu 0,01-1,2 s i czas trwania błysku 1/209-1/10989 s, idealny do rejestrowania ciągłej akcji. Komora baterii umożliwia łatwą wymianę zapasowych baterii. Dzięki portowi ładowania DC lampa błyskowa może być zasilana za pomocą dołączonego adaptera, a jej pełne naładowanie zajmuje około 3,5 godziny.

Wbudowany system 2.4G Q i funkcja maskowania – współpracuje z wyzwalaczami QPRO (brak w zestawie), które posiadają 5 grup (A/B/C/D/E) i 32 kanały dla łatwego połączenia i nadajnikami Q (brak w zestawie), w pełni obsługują TTL i mogą być sterowane z odległości do 328’/100m. Dodatkowa funkcja maskowania sprawia, że obiekt i tło są naświetlane oddzielnie, co jest wygodne podczas fotografowania po wykonaniu zdjęcia. Gniazdo 3,5 mm może być używane do innych metod wyzwalania za pomocą kabla synchronizacyjnego 3,5 mm (brak w zestawie).

Mocowanie Bowens – powszechnie stosowane mocowanie Bowens umożliwia podłączenie lampy do różnych modyfikatorów światła, takich jak odbłyśniki, softboxy, snooty i beauty dish. W zestawie znajduje się 1 x lampa błyskowa Q4, 1 x standardowy odbłyśnik, 1 x bateria litowa, 1 x uchwyt, 1 x przewód zasilający (wtyczka US), 1 x zasilacz i 1 x futerał.

Należy pamiętać, że do ładowania produktu można używać wyłącznie dołączonego zasilacza/przewodu zasilającego.

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *