Przedstawiamy obiektyw M.ZUIKO DIGITAL ED 9–18 mm F4,0–5,6 II (równoważna ogniskowa w formacie 35 mm: 18–36 mm), wyjątkowo poręczny dzięki mechanizmowi wsuwania. Komfort twórczej pracy i unikalne możliwości fotograficzne ultraszerokokątnego obiektywu zmiennoogniskowego.

M Digital Solutions Corporation z przyjemnością ogłasza premierę obiektywu M.ZUIKO DIGITAL ED 9–18 mm F4,0–5,6 II, o równoważniku ogniskowej dla formatu klatki 35 mm wynoszącym 18–36 mm. Ten szerokokątny obiektyw zgodny z systemem Micro Four Thirds jest wszechstronnym narzędziem do eksplorowania różnych tematów i pól fotografii. Wprowadzenie obiektywu na rynek planowane jest na 15.02.2024 r.

M.ZUIKO DIGITAL ED 9–18 mm F4,0–5,6 II wyróżnia się jako najlżejszy i najmniejszy spośród trzech ultraszerokokątnych obiektywów zmiennoogniskowych M.ZUIKO DIGITAL. 1 Użytkownicy mogą w pełni wykorzystać jego szeroki kąt w fotografii krajobrazowej i przy wykonywaniu makrofotografii kwiatów lub drzew z niskiego kąta, z uwzględnieniem nieba w kompozycji kadru. Takie podejście wzmacnia efek perspektywy, przybliżając obiekt do obserwatora, a każdy autor zdjęć może dzięki niemu bez wysiłku wzbogacić swoją paletę technik fotografii plenerowej.

OM SYSTEM M.ZUIKO DIGITAL ED 9–18 mm F4,0–5,6 II: cechy i szczegóły techniczne

Ultraszerokokątny obiektyw zmiennoogniskowy: więcej możliwości dla twórców fotografii

Dzięki ogniskowej wynoszącej od 9 do 18 mm (co odpowiada zakresowi 18–36 mm w formacie 35 mm), minimalnej odległości ostrzenia 25 cm w całym zakresie oraz maksymalnego powiększenia 0,11x w trybie szerokokątnym i 0,2x w trybie teleobiektywu (podano wartości równoważne w formacie 35 mm) obiektyw ten okazuje się niezastąpionym narzędziem dla każdego, kto chce poszerzyć swój horyzont możliwości w fotografii przyrodniczej.

Oferuje mnóstwo technik twórczej ekspresji, czy to przy fotografowaniu rozległych krajobrazów, czy poprzez wykorzystanie szerokiego kąta typowego dla zmiennoogniskowego obiektywu ultraszerokokątnego, czy też poprzez włączanie nieba do kompozycji zdjęć makro kwiatów i drzew wykonywanych z niskiego kąta, dla podkreślenia perspektywy i przybliżenia obiektu. Szeroki kąt doskonale sprawdza się także przy tworzeniu nagrań wideo przedstawiających malownicze krajobrazy.

Wyjątkowo poręczna i lekka konstrukcja (wymiary: φ56,2 × 49,3 mm, masa: 154 g) plus niezwykła jakość obrazu

Inteligentnie zaprojektowany, kompaktowy i lekki obiektyw o wymiarach φ56,2 × 49,3 mm i masie zaledwie 154 g zapewnia najwyższą jakość obrazu.

W jego przemyślanej konstrukcji zastosowano dwie soczewki DSA (Dual Super Aspherical) ulokowane z przodu i zdolne uchwycić szeroki kąt sięgający 100°. Z kolei tylna soczewka podwójnie asferyczna skutecznie koryguje aberracje, przyczyniając się do osiągania znakomitej jakości obrazu przez obiektyw o kompaktowych rozmiarach. Wraz z korpusem OM SYSTEM OM-5 (o wymiennej optyce) opisywany obiektyw tworzy intuicyjny, lekki system o masie zaledwie 568 g.

Ponadto obiektyw jest wyposażony w mechanizm wsuwania, dzięki któremu można go skrócić do praktycznej długości 49,3 mm, tak by stał się bardziej poręczny niż typowy obiektyw ultraszerokokątny.

Przeprojektowany obiektyw z osłoną LH-55D w kształcie płatka

Obiektyw zyskał nowy kolor i radełkowany kształt, przez co jego wygląd stał się spójny z designem pozostałych obiektywów M.ZUIKO i daje poczucie obcowania z intuicyjnym wyrobem klasy premium. Cennym dodatkiem, dostarczanym razem z obiektywem, jest osłona LH-55D w kształcie płatka, którą jednym ruchem można wygodnie odwrócić na czas przechowywania.

1) Mowa o następujących trzech obiektywach: M.ZUIKO DIGITAL ED 9–18 mm F4,0–5,6 II, M.ZUIKO DIGITAL ED 8–25 mm F4,0 PRO i M.ZUIKO DIGITAL ED 7–14 mm F2,8 PRO.

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *