KIPON Contax645-GFX AF 0.8x

KIPON Baveyes 0.8x wprowadził adaptery obiektywów, które przenoszą średnioformatową optykę Contax 645 do aparatów z mocowaniem Fuji G, praktycznie eliminując wszelkie straty obrazu wynikające ze współczynnika crop i zachowując ukośny kąt widzenia.

Zmniejszając ogniskową o 0,8 i mnożąc ją przez 0,8 na podstawie pochodzenia, efektywna ogniskowa staje się krótsza, a zasięg fotografowania większy. Z 0,8x adapter, można uzyskać podobne uczucie przy użyciu tych obiektywów na oryginalnych aparatów asortymentowych.

Wbudowane 3 grupy 5 soczewek optycznych, zwiększają przysłonę o jeden stopień, ogniskowa mnoży się przez 0,8 (równoważna ogniskowa = rzeczywista ogniskowa, współczynnik kadrowania *0,8) w oparciu o pochodzenie, takie jak F2,8 zamienione na F2, tak, że głębia ostrości jest bardziej rozmyta, zmieniona również 0,8x.

C645-GFX AF 0.8x zastosował konstrukcję telecentryczną, aby światło docierające do matrycy cyfrowej było jak najdalej w pionie. W przypadku niektórych obiektywów, po zastosowaniu reduktora ogniskowej 0.8x, jakość obiektywu może ulec poprawie.

Adapter posiada funkcję automatycznego ustawiania ostrości z dokładnym i szybkim ustawieniem ostrości dla stabilnego działania. Adapter wyposażony jest w styk elektroniczny oraz wbudowaną płytkę z chipem.

Dzięki adapterowi KIPON C645-GFX AF 0.8x można sterować przysłoną za pomocą korpusu aparatu.

Cechy adaptera:

  • Skraca efektywną ogniskową, dzięki czemu zwiększa się zasięg fotografowania.
  • Zwiększając przysłonę o jeden stopień, głębia ostrości jest bardziej rozmyta.
  • Zbudowany w 3 grupach 5 wysokiej jakości szkieł optycznych.
  • Powierzchnia wykonana jest z metalu, solidna dobrze wykonana.
  • Focus infinity jest ok z tym adapterem.Auto focus AF
Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *