Firma Atomos ogłosiła wprowadzenie akcesorium, które zmieni telefon w monitor/nagrywarkę Atomos Ninja: Atomos Ninja Phone.

Jeśli posiadasz iPhone’a 15 Pro/Pro Max i aparat bezlusterkowy, może to być najtańszy sposób na nagrywanie ProRes z aparatu z wymiennymi obiektywami.

Atomos prezentuje Ninja Phone

Atomos przedstawia Ninja Phone – urządzenie, które stara się wypełnić przestrzeń pomiędzy iPhonem 15 Pro a profesjonalnym aparatem bezlusterkowym.

Jednostka „koprocesora” jest osadzana w tylnym panelu dedykowanego etui. Zarówno sam Ninja Phone, jak i towarzyszące mu etui, zostały wyposażone w precyzyjne mechanizmy blokujące, zapewniające stabilne połączenie z kablami USB-C i HDMI. Wszystko jest zasilane przez baterię Sony NP, gwarantującą długą i niezawodną pracę.

Ninja Phone oferuje optymalizację procesu przetwarzania sygnału wideo. Konwertuje on sygnał wideo z kamery poprzez kanał HDMI na płynny strumień, który bezpośrednio trafia do portu USB-C iPhone’a.

Aplikacja Atomos, zainstalowana na urządzeniu, przechwytuje ten strumień wideo, zapisując go na wewnętrznej pamięci telefonu. Pozwala na nagrywanie długich sekwencji w jakości ProRes oraz 10-bitowym H.265, zachowując niezwykłą jakość i szczegółowość obrazu.

Ninja Phone oferuje także funkcję przesyłania strumieniowego wideo do usługi chmurowej Atomos poprzez łączność 5G lub Wi-Fi.

Ninja Phone to nie tylko sprzęt. To przede wszystkim nowa jakość w świecie filmowania mobilnego, łącząca w sobie niezawodność, funkcjonalność i estetykę.

Atomos wprowadził funkcję 9:16, aby pomóc w komponowaniu ujęć do mediów społecznościowych. Aplikacja automatycznie dostosowuje się do właściwej orientacji.

Wydajność Ninja Phone to maksymalnie 1080p 60fps.

Specyfikacja przesyłu z Ninja Phone na iPhone’a

  • ProRes HQ / ProRes 422 / ProRes LT / ProRes Proxy / H.265 Main 10 / H.265 8b / H.264 8b
  • 1080p 60 / 59,94 / 50 / 30 / 29,97 / 25 / 24 / 23,98 kl.
  • 720p 60 / 59,94 / 50 kl.
Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *