II Edycja Festiwalu Fotoforma

Z ogromną radością informujemy, że Festiwal Fotoforma 2024 zbliża się wielkimi krokami!  Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 13-14 czerwca na PGE Narodowym. Przygotowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji, które zadowolą zarówno początkujących fotografów, jak i profesjonalistów.

Podczas festiwalu odbędzie się ponad 70 wykładów z udziałem renomowanych fotografów i filmowców. Wykłady poprowadzą dla Was najlepsi z najlepszych m.in.: Szymon Brodziak, Tomasz Tomaszewski, Aleksandra Zaborowska, Marta Wojtal, Dorota Szulc, Lidia Popiel, Pieczko i Pietras, Tomasz Lazar i wielu innych. Opowiedzą o swojej pracy oraz podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Wykłady obejmą szeroki zakres tematów z różnych gatunków fotografii, w tym:

 • Fotografia Reportażowa: Wykłady poświęcone technikom dokumentowania rzeczywistości, opowiadania historii przez zdjęcia oraz roli fotografii reportażowej w mediach.
 • Fotografia Przyrodnicza: Spotkania z ekspertami, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami w uchwyceniu piękna natury, dzikiej fauny i flory oraz technikami fotografii w trudnych warunkach terenowych.
 • Fotografia Ślubna: Wykłady skupiające się na technikach i stylach fotografii ślubnej, pracy z parą młodą, uchwyceniu emocji oraz przygotowaniu idealnych ujęć
 • Fotografia Portretowa: Prezentacje dotyczące pracy z modelami, oświetlenia, kompozycji oraz wyrażania emocji i charakteru portretowanych osób.
 • Fotografia Miejska i Uliczna: Wykłady na temat technik uchwycenia miejskiego życia, dynamiki ulicy, a także specyfiki pracy w przestrzeni publicznej.
 • i wiele wiele innych….

Naszymi gośćmi będzie także dwóch wspaniałych fotografów zagranicznych – Ronny García (który przedstawi swój punkt widzenia w fotografii artystycznej) i Konsta Punkka (który zdradzi tajniki fotografii przyrodniczej)

To będzie prawdziwa uczta dla pasjonatów fotografowania i filmowania!

Ponad 60 wystawców na dwóch piętrach

Swoje stoiska zaprezentują najwięksi producenci i dystrybutorzy sprzętów foto-video-druk na świecie. Na Festiwalu Fotoforma spotkasz ponad 60 wystawców, m.in. Sony, Canon, Nikon, Panasonic, Fujifilm, OM System, K-Consult, Focus Nordic i wielu innych, którzy w trzech strefach na PGE Narodowym zaprezentują najnowsze produkty od ponad 160 światowych marek!

Eksperci marek obecnych na festiwalu, z przyjemnością odpowiedzą na pytania, przedstawią swoje sprzęty, doradzą.

Na stoiskach będzie można zobaczyć wiele premier. To wyjątkowa okazja, aby zobaczyć i sprawdzić szeroką gamę produktów, porozmawiać z ekspertami oraz uzyskać profesjonalne porady dotyczące doboru sprzętu idealnie dopasowanego do waszych potrzeb.

Oprócz sprzętu fotograficznego, będzie także strefa albumowa, finansowa oraz strefa akcesoriów, gdzie zaprezentowane będą torby, paski, mikrofony, dyski i wiele innych niezbędnych dodatków. Na stoiskach będzie wiele okazji do robienia zdjęć, w tym specjalne strefy fotograficzne i filmowe przygotowane przez Godox. Spotkacie także inspirujących wystawców, takich jak Związek Polskich Fotografów Przyrody (ZPFP), Studium Sztuki, WSFoto czy też Jurassic Photo Team.

To nie tylko możliwość zapoznania się z najnowszymi trendami i technologiami, ale także wyjątkowa szansa na spotkanie z pasjonatami fotografii i filmowania, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Warsztaty i fotospacery

Mocnym punktem wydarzenia będą warsztaty typu Masterclass (dodatkowo płatne), które w zeszłym roku, błyskawicznie się wyprzedały. W tym roku będzie ich aż 15 – większość miejsc jest już wyprzedana. Podczas festiwalu odbędą się także fotospacery, które całkowicie są już wyprzedane.

Wystawy

Na Festiwalu pojawi się aż 9 wystaw prezentujących prace wybitnych fotografów z dziedzin: portretu, architektury, fotografii sportowej, dokumentalnej i przyrodniczej.

 • Szymon Brodziak: Jesteś tym, co widzisz – ikoniczne czarno-białe fotografie pełne emocji i kontrastów.
 • Letnie spojrzenie – podziwiaj barwne pejzaże i detale lata uchwycone przez obiektywy Irix. Od malowniczych wschodów słońca po burze w lesie.
 • Portret emocjonalny – zobacz zwycięskie prace konkursu „Portret emocjonalny”, ukazujące głębokie emocje.
 • Twarze PGE Narodowego – Rafał Ganowski – zaprasza na powietrzną podróż po PGE Narodowym w różnych porach roku.
 • MK Jazz Foto – 6. edycja – podziwiaj laureatów konkursu im. Marka Karewicza, promującego polskich fotografów jazzowych.
 • ZPFP – Dzika przyroda Warmii i Mazur – odkryj unikatowe spojrzenia na świat dzikich zwierząt i pięknych krajobrazów.
 • Marta Kowalska: Mujeres Medicina i Silver Threads – Dwie serie zdjęć: tradycyjni uzdrowiciele i akceptacja procesów przemijania.
 • Artur Kos: Ballet in Cities – podziwiaj piękno baletu w miejskiej przestrzeni.
 • Jerzy Kleszcz: Duch Sportu – fascynujące fotografie sportowe dokumentujące najważniejsze wydarzenia.

Ciemnia

Na tegorocznym Festiwalu wprowadziliśmy coś zupełnie nowego – CIEMNIĘ FOTOGRAFICZNĄ! 

To wyjątkowa okazja, której nie było na poprzedniej edycji!

Drugiego dnia Festiwalu, w godzinach 10:00-14:00, będziecie mogli samodzielnie wywołać swoje czarnobiałe negatywy lub zostawić je specjalistom (gotowe filmy będą do odbioru po godzinie 14:00). Koszt wywołania to 20zł.

Pamiętajcie, że liczba miejsc jest ograniczona – tylko 30 osób!

Więcej: https://www.festiwalfotoforma.pl

Publikacja sponsorowana

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *