Godox wprowadza nową lampę błyskową V1Pro, następcę modelu V1. Lampa posiada maksymalną energią błysku wynoszącą 76 Ws.

Nowy Godox V1Pro to nie rewolucja, a długo oczekiwana ewolucja modelu V1. Wreszcie poprawiono wszystkie niedogodności występujące w poprzedniku oraz dodano dodatkowy moduył SU-1. Nadal otrzymujemy to samo sterowanie funkcjami. Nie jest to innowacja, a dobrze przemyślane rozwinięcie konstrukcji. Poprawienie wszystkich bolączek modelu V1.

Lampa posiada dodatkowy moduł błyskowy SU-1. Nowa V1Pro dysponuje modułem światła wypełniającego SU-1, dzięki czemu jedna lampa V1Pro może płynnie służyć zarówno jako źródło światła odbitego jak i wypełniającego w tym samym czasie. Moduł SU-1 można w każdej chwili zdemontować w razie potrzeby.

Lampa obsługuje bezprzewodową transmisję systemu Godox X 2.4 GHz i może pracować zarówno jako nadajnik jak i odbiornik. Będzie świetnie działała z najnowszym wyzwalaczem Godox Xnano TTL i innymi wyzwalaczami Godox.

Jak w poprzedniku, tak i w V1Pro zastosowano fizyczny przełącznik pomiędzy trybami TTL i manualnym. Dodatkowo nowa lampa V1Pro oferuje dwa sposoby ładowania akumulatora. Za pomocą ładowarki VC26 (w zestawie) lub za pomocą uniwersalnego gniazda USB-C. V1Pro jest kompatybilne z dodatkowymi źródłami zasilania, takimi jak power pack Godox Propac P960.

Nowa konstrukcja okrągłego palnika zapewnia równomierne i bardziej miękkie efekty świetlne niż w lampach z palnikiem prostokątnym. Nowy Godox V1Pro posiada wbudowane światło modelujące LED.

Jak u poprzednika V1Pro również posiada wbudowane magnetyczne mocowanie akcesoriów. Do V1Pro można zamontować także nakładkę projekcyjną do lamp błyskowych Godox AK-R21.

Najważniejsze cechy Godox V1Pro

  • Poprawiona budowa stopki w stosunku do modelu V1
  • Poprawione chłodzenie głowicy błyskowej
  • Dodatkowy moduł błysku SU-1
  • Energia błysku wynosząca 76 Ws
  • Akumulator pozwala do 500 błysków na pełnej mocy
  • Lampa oferuje do 100 błysków na pełnej mocy w serii

Godox V1Pro będzie dostępny z mocowaniami dla Canon, Nikon, Sony, Fuji, Olympus/Panasonic.

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *